Pagekon řasnatý – kaše

Pagekon řasnatý (Rhacodactylus ciliatus) je zvíře poměrně jednoduché na chov. To ale neznamená, že by nebyly určité věci, které je nutné dodržovat. A tou asi nejdůležitější je správná dieta. Pagekoni jsou všežravci a je proto nutné je krmit jak hmyzem, tak ovocnou složkou. Ta je důležitá pro správný přísun vitamínů a ty není jednoduché vyladit v žádném případě. V případě nedostatku může mít pagekon vážné zdravotní problémy a dokonce zemřít. V opačném případě, tedy při nadbytku vitamínů může naopak trpět hypervitaminózou, která je smrtelná také.

Z toho důvodu je mnohem jednodušší a lepší, sáhnout po některé z kvalitních před míchaných kaší, které jsou u nás běžně k dostání. Dodávají se v podobě dehydratovaného prášku, který se promění ve zmíněnou kaši, když se promíchá s vodou. Tyto kaše pak poskytují pagekonům vyváženou stravu stran minerálů a vitamínů a zvíře na nich velmi dobře prospívá.

Variant kaší je několik a mi se podíváme na ty dve nejkvalitnější které jsem vyzkoušel a zmíníme i další možné varianty.

Dr. Rhaco

dr. rhaco kaše pro pagekony

Jedná se o kaší, kterou krmím já. Svým složením naprosto vystihuje veškeré potřeby pagekonů a pokud sáhnete po ní, určitě neuděláte chybu. Je o něco méně sladší, než ostatní varianty, což ale není na škodu. Jen pokud jste před tím krmili nějakou sladší kaší, je možné, že pagekonům bude chvilku trvat, než se přeučí. To byl třeba můj případ, ale z mých 6ti kusů které mám aktuálně doma už nyní bez problémů tuto kaši jedí všichni. Jedná se navíc o malého českého výrobce, což je mi sympatické. Produkt se prodává ve třech variantách

Repashy

Asi nejpopulárnější zahraniční komerční kaše, kterým není co vytknout. Jsou o něco dražší, ale pagekoni je zbožňují a taktéž mají naprosto výborné složení, které pagekonovi dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Na těchto kaších jsem začínal v době kdy jsem měl jenom jednoho pagekona a prospíval na nich velmi dobře. Výhodou je velké množství příchutí, kdy si na své přijdou i ty nejzmlsanější pagekoni.

Další vhodné možnosti…

Různých kaší pro plodožravé gekony je vícero a liší se kvalitou i cenou. Z ostatních které jsem nevyzkoušel, ale na papíře vypadají také skvěle, bych rád zmínil především kaše značky Arcadia a v poslední řadě také Pangea. U obou řad těchto kaší váš pagekon řasnatý určitě strádat nebude a kaše budou vystihovat jeho dietární potřeby.

Pokud se o aspektech chovu pagekona řasnatého chcete dozvědět více, podívejte se na článek o jeho chovu: Pagekon řasnatý chov

Přejít nahoru