Jak chovat zvířata?

Welfare zvířat (správná péče a podmínky) je dnes jedním z hlavních pilířů který by měl nový majitel domácího mazlíčka nastudovat. Ne vždy tomu tak ale bylo. Chovatelské hobby se po léta potýkalo s nedostatkem informací a některé špatné návyky se bohužel přenášejí do dnes. Neexistuje pro to ale omluva. Internet disponuje širokou škálou informací a je pouze na člověku, zda-li si vyhradí čas na to je nastudovat, aby jeho péče byla taková jaká má být.

Na této stránce jsem pro vás tedy vytvořil články, které vás provedou chovem jednotlivých druhů zvířat od A do Z. Články jsou výsledkem mých vlastních zkušeností a zkušeností nasbíraných z ověřitelně kvalitních zdrojů, takže se z nich o zvířatech dozvíte opravdu vše, co budete potřebovat.

Hlodavci

Hlodavci jsou určitě jednou z nejchovanějších skupin zvířat na celém světě. A bohužel také jednou z nejhůře chovaných. Malé klece, nevhodné krmení a další věci, které můžete jednoduše eliminovat přečtením následujících článků.

Druhy

Křeček zlatý (syrský) – Mesocricetus auratus – Syrian hamster
Potkan laboratorní – Rattus norvegicus – Rat, Fancy Rat

Ještěři

Pokud někdo zatouží po vlastnictví exotického domácího mazlíčka, dost často ho osloví právě ještěři. Jejich chov ale není úplně jednoduchý, takže je dobré si o něm nastudovat co nejdříve, aby zvíře nedošlo k újmě. K tomu vás poslouží následující články.

Druhy

Pagekon řasnatý – Correlophus ciliatus – Crested Gecko
Tilikva obrovská – Tiliqua gigas – Giant Blue-tongued Skink

Pavoukovci

Pavouci, štíři a další zástupci pavoukovců nepatří mezi nejvyhledávanější domácí mazlíčky. O to je jejich chov ale zajímavější pro ty, které osloví jejich kouzlo a proniknou do tajů této odnože teraristiky. Pokud vás zajímá jak tato zvířata chovat, poslouží vám následující články.

Druhy

Pokud vám zde něco chybí, není nic jednoduššího než mi napsat na email petsvetcz@gmail.com a já pro dané zvíře zpracuji chovatelský článek. Mým cílem je zde vytvořit co nejrozsáhlejší katalog chovatelských článků v co největší kvalitě a podněty z vaší strany budou jedině pozitivum. To samé platí pro situaci, kde ve stávajících článcích najdete nějaké chyby, nebo něco co rozporuje vaše zkušenosti, napište mi a téma probereme.

Přejít nahoru